Звіт роботи

Звіт
про  роботу МО вчителів суспільно – гуманітарного циклу в 2015-2016 н.р.
     У 2015-2016 н.р. до МО суспільно-гуманітарного циклу входило шість педагогічних працівників: Акстолевич Т.В.,  Дебель О.П.,  Конельська Л.В., Єрко К.О., Ліфрідова М.Г., Назаренко О.О.
    Почали роботу члени МО у серпні із опрацювання рекомендацій,  даних  на секційних заняттях  у райво, та перегляду блогів районних методистів. Протягом навчального року  матеріали блогу «Словесник»  були  орієнтиром у нашій діяльності.
Продовжено роботу над науково-методичною проблемою : «Впровадження інноваційних технологій  на уроках української мови , літератури,історії  як засобу підвищення ефективності навчання».
Так як у 2015-2016 н.р. вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін здійснювалось  у 5-7 класах за новими програмами , розробленими на основі нового Державного стандарту  базової і повної середньої освіти , вчителі  МО переорієнтували процес опанування учнями знань до вимог, визначених Державним стандартом.  Відповідно до них передбачається формування мовної, мовленнєвої , соціокультурної  і  діяльнісної компетентностей .  Адже компетентність  - це особливим чином структуровані , взаємопов’язані елементи: знання, уміння, навички, сповідувані людиною цінності,її досвід, ставлення, які вона вміє застосовувати  в конкретних життєвих або навчальних ситуаціях, це здатність людини швидко й самостійно використовувати  ті чи інші знання.
У минулому році створено блог  МО гуманітарного циклу, який поповнюється інформацією про проведені заходи вчителями  нашого об₺єднання.
На навчальний рік заплановано п’ять тематичних засідань. Заплановане виконано. Планування здійснювалось із врахування рекомендацій районного методичного кабінету та на основі анкетних даних , які вказані кожним вчителем  на початку навчального року.
На засіданнях МО розглядались актуальні питання сучасної методики навчання та виховання:
 • Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін у 2015-2016 н.р.
 • Ознайомлення з нормативними документами Міністерства  освіти , науки, молоді і спорту України, методичними листами,  інструкціями.
 • Удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних працівників. Розвиток комунікативних умінь учнів на уроках української мови.
 • Вплив ситуативних вправ та рольових ігор  на ефективність засвоєння навчального матеріалу.
 • Педагогічна комунікація: проблеми і перспективи. Мистецтво сторітелінгу в сучасній педагогічній риториці.
 • Методичний практикум. Опановуємо методику створення дослідницьких завдань.
 • Виконання нормативних вимог до проведення ДПА та ЗНО.
 • Практичне заняття. Система диференційованих завдань для правильної організації учнів  до ДПА та ЗНО.
 • Особистісно зорієнтоване навчання. Емоційна готовність учнів до уроків  словесності в системі ОЗОН.
 • Огляд новинок методичної та наукової літератури.
 • Відвідування  й аналіз показових уроків та заходів.


У цьому навчальному році  вчитель історії Єрко К.О. пройшла курсову перепідготовку.
Усіма вчителями МО протягом року заплановані показові уроки та заходи.
Провели їх такі вчителі:
 • Урок української мови та олімпійської освіти в 11 класі  на тему: « Загальні та власні назви іменників»(07. 09.2015 р. Конельська Л.В.).
 • G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2300.JPG
 • Урок-конкурс у 8 класі, присвячений Дню писемності (листопад, Конельська Л.В.).
 • G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2572.JPG
 • Урок української літератури в 11 класі на тему: «Євген Маланюк. Художнє осмислення трагічної історії України, ностальгійні мотиви, філософічність поезії» (09.02.2016 р. Конельська Л.В.).
 • G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2772.JPG
 • Урок англійської мови в 6 класі на тему: «Лондон» (22.04.2016 р. Назаренко О.О.).


Восени проведено шкільні олімпіади  із мови, літератури, історії, іноземної мови. Переможці взяли участь у районних олімпіадах. Міллер Влада (учениця 10 класу) на олімпіаді  з української мови та літератури зайняла І місце, нагороджена грамотою. 16.01.2016 року Міллер Влада взяла участь в обласній олімпіаді. (Вчитель – Конельська Л.В.).
 Учасниками шкільного етапу  ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.. П.Яцика стали  19 учнів 5-11 класів. У ІІ районному етапі завдання виконували Крупко О. (11 кл.),Скрипка Д. (9 кл.), Стаднік Д. (5 кл.). Стаднік Дар’я зайняла призове місце (22.11.2015 р. вчитель – Дебель О.П.).
15 учнів 5-11 класів брали участь у шкільному етапі Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.. Т.Шевченка. Крупко О.(11 кл.), Розмислова Ю. (9 кл.)були учасниками ІІ-го районного етапу,але призових місць не зайняли (29.11. 2015 р.  вчитель – Конельська Л.В.).
9 листопада, в День писемності, старшокласники писали Всеукраїнський диктант національної єдності. Найактивнішими були учні 11 класу  - писали всі (вчитель – Конельська Л.В.).


G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2557.JPG
09.12.2015 р. Крупко Ольга (уч.11 кл., вч. Конельська Л.В.) взяла  участь у районному конкурсі «Наша мова солов’їна»,організованому головою молодіжного відділу Кіровоградської області священиком Діонісієм.

G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2578.JPG
Цього року 15 учнів 5-11 класів  виконували завдання Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник-2016». Результати такі:


№ з/п
Прізвище, імя
Клас
Нагорода
1
Стаднік Даря
5
Диплом ІІІ ст. регіон. рівня
2.
Ясінський Віталій
5
Сертифікат учасника
3.
Онойченко Дмитро
5
Сертифікат учасника
4.
Розмислова Юля
9
Сертифікат учасника
5.
Кононенко Юлія
10
Диплом ІІІ ст. регіон. рівня
6.
Антошкін Юліан
10
Сертифікат учасника
7.
Антошкіна Ксенія
10
Сертифікат учасника
8.
Міллер Владислава
10
Диплом ІІІ ст. регіон. рівня
9.
Бойко Яна
11
Диплом ІІІ ст. регіон. рівня
10.
Іщенко Лілія
11
Диплом ІІ ст. регіон. рівня
11.
Кузьменко Владислав
11
Сертифікат учасника
12.
Крупко Ольга
11
Диплом ІІІ ст. регіон. рівня
13.
Власенко Євген
11
Диплом ІІІ ст. регіон. рівня
14.
Миколенко Богдан
11
Сертифікат учасника
15.
Негрієнко Олександр
11
Сертифікат учасника

G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2967.JPG
  Всі вчителі-предметники запланували предметні тижні в цьому навчальному році. Проведено такі тижні:
 • Тиждень української мови присвячено Дню писемності та мови (09.11. – 13.11.2015 року).
 • Тиждень української літератури присвячено 202-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка (07.03.2016 року).
Тиждень історії та права. Протягом 12-16 жовтня 2015 року  був проведений Тиждень історії і правознавства у школі:
 1. Конкурс малюнків «Світ історії очима дітей»
 2. Патріотичне Свято національних символів України у 6 класі.
 3. Козацька вікторина у 9 класі.
DSCN0019


     У період з 23 листопада до 4 грудня 2015 року  я пройшла двотижневі курси за темою: «Сучасний урок», про що маю відповідне свідоцтво.


    18 січня 2015 року на базі Районного відділу освіти був проведений онлайн-семінар вчителів історії  Смолінської ЗШ №1 та Смолінського НВО. Мої матеріали, які представили нашу школу, були розміщені на відповідному блозі. Про цю активну участь також маю сертифікат.


Протягом лютого 2016 року  був проведений Місячник правознавства у школі:
 1. Відкритий урок у 10 класі на тему: «Конституційні права, свободи і обов’язки людини і громадянина»
 2. Правовий турнір для учнів 9-11 класів «Що? Де? Коли?»
 3. Правова  гра у 9 класі на тему: «Мої орієнтири у кримінальному та адміністративному праві»


     18 травня 2015 року колективна робота учнів 11 класу та вчителя історії продемонстрована на V районній краєзнавчій конференції учнівської молоді і матиме назву: «Пам’ятки архітектури і монументального мистецтва села Березівка та селища Смоліне».
Тиждень іноземної мови. В період з 18 квітня по 22 квітня 2016 року було проведено тиждень англійської мови у школі який мав назву «William Shakespeare and His Heritage”. Його метою було удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків, а також ознайомлення з життям та творчістю великого майстра слова Англії.
Під час предметного тижня було проведено наступні заходи: конкурс на найкращий переклад сонета з англійської мови на українську; конкурс стінгазет та плакатів «William Shakespeare and His Heritage”.
Також в рамках тижня англійської мови був проведений відкритий урок в 6 класі "The Tour Around London. W. Shakeapeare and The Globe Theatre". Під час данного уроку учні 6 класу змогли ще раз пригадати визначні місця Лондона, а також дізнались про одного з найяскравіших представників Великобританії В. Шекспіра та його величний театр Глобус. Учні 6 класу розказували про визначні місця Лондона, прийняли участь у вікторині присвяченій Лондону. Велика увага була приділена такому визначному місцю як The Globe Theatre. Учні були ознайомлені з його історією та особливостями, а наприкінці уроку вони змогли переглянути уривки пє'с, що були поставлені на сцені цього відомого та величного театру.
Не складено план і не проведено тиждень світової літератури.
У травні 2016 року вчитель Конельська Л.В. та бібліотекар Літвінова І.Б. провели ряд заходів , присвячених 160 річниці із дня народження та 100 річниці від дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча І.Я.Ф ранка: виставка творів, бесіди,виставка-огляд плакатів,уроки-конкурси, виховний захід.
G:\DCIM\202PHOTO\SAM_2936.JPG
Члени МО у своїй роботі використовують інноваційні технології, які сприяють  формуванню національно свідомої , духовно багатої особистості.

Немає коментарів:

Дописати коментар